Get the Flash Player to see this rotator.
SZKOŁA

Aktualności
Szkoła Podstawowa
Gimnazjum Publiczne
Baza Dydaktyczna
Dyrekcja
Kadra
Pedagog
Biblioteka
Świetlica
Administracja
Kontakt
UCZNIOWIE
Kalendarz
Kl. III GP
Patron roku 2016
Dowozy Uczniów
Dzwonki
SU
Działalność SU
Klasy
Wym. Eduk. SP
Wym. Eduk. GP
Rzecznik Praw
Kodeks Etyczny
Podręczniki SP
Podręczniki GP
RODZICE
Rada Rodziców
Informacje
PLAN LEKCJI
SP I -VI
GP I-III
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Koła
Zajęcia Dodatkowe
Akcje Wolontariatu
Gazetka Szkolna
Projekty
II POWIATOWY KONKURS „ Dzielny jak strażak”

II POWIATOWY KONKURS „ Dzielny jak strażak”

„ Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”

Dyrekcja i nauczyciele Zespołu Edukacyjnego w Gaworzycach serdecznie zapraszają uczniów klas I – III edukacji wczesnoszkolnej i nauczycieli Waszej szkoły do udziału
w II Powiatowym Konkursie „ Dzielny jak strażak” pod patronatem OSP w Gaworzycach, zorganizowanego w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „ Dzielny jak strażak”

Cel główny konkursu: Poznanie pracy strażaków.
Cele szczegółowe to:
1. Sprawdzenie wiedzy na temat pracy strażaków.
2. Integracja środowisk i wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo swoje i innych.
3. Rozwijanie umiejętności posługiwania się wybranymi elementami sprzętu strażackiego.
4. Rozbudzanie twórczej inwencji dziecka oraz kształtowanie samodzielnego i twórczego myślenia.
5. Propagowanie i rozwijanie aktywności fizycznej.

Termin i miejsce konkursu:
14 czerwca 2017r.
Godzina rozpoczęcia – 9.00
Miejsce konkursu : Zespół Edukacyjny w Gaworzycach.


Warunki uczestnictwa:
Konkurs jest adresowany do uczniów klas I – III edukacji wczesnoszkolnej szkół podstawowych z terenu powiatu polkowickiego.

Zasady konkursu:
1. W konkursie biorą udział drużyny , składające się z 8 uczniów.
2. Zadaniem uczestników ( drużyny) konkursu jest wykonanie zadań , podzielonych na 3 etapy:
- praca plastyczna,
- test wiedzy,
- test sprawnościowy.

Ocena i nagrody:
Jury powołane przez organizatora oceniać będzie:
- pracę plastyczną,
- test wiedzy,
- test sprawnościowy.

Najlepsze drużyny otrzymają nagrody ufundowane przez sponsorów.
Do konkursu drużyny kwalifikowane będą na podstawie kart zgłoszeń, które należy przesłać pocztą, fax lub e-mail do 5.06.2017 r. na adres szkoły.
Każda placówka do dnia 8.06.2017 otrzyma potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia na
podany adres e-mail

Nasz adres:
Zespół Edukacyjny w Gaworzycach
ul. Szkolna 211
59-180 Gaworzyce
tel./fax /76/ 831 62 07; e-mail: zegaworzyce@onet.pl


ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE : Bożena Kiwacka i Iwona Rygiel
powiatowy konkurs "Dzielny jak strażak"
Dyrekcja i nauczyciele Zespołu Edukacyjnego w Gaworzycach serdecznie zapraszają uczniów klas I-III edukacji wczesnoszkolnej do udziału w II Powiatowym Konkursie "Dzielny jak strażak", który odbędzie się dnia 14 czerwca 2017r. o godz. 9.00 w Gaworzycach

Na zgłoszenia czekamy do dnia 5 czerwca 2017r.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
MIĘDZYNARODOWY KONKURS KANGUR MATEMATYCZNY
Kolejne sukcesy naszych uczniów!!!

Ola Łysiak kl. IIIb oraz Mateusz Dąbrowski VIb otrzymali wyróżnienie za uzyskany wynik w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY

Historia Konkursu

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana.

W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

W 1994 roku zostało utworzone towarzystwo "Kangourou Sans Frontières", skupiające organizatorów konkursu z wszystkich krajów. Na corocznym walnym zgromadzeniu ustala ono szczegóły najbliższej edycji konkursu i między innymi wybiera ostateczne zestawy zadań konkursowych spośród propozycji wcześniej nadesłanych przez poszczególne kraje.

Uczestnicy Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny" KRAJE :

Armenia, Austria, Belgia, Białoruś, Brazylia, Bułgaria, Chile, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Ekwador, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Gruzja, Indonezja, Iran, Izrael, Holandia, Jamajka, Kanada, Kastylia-Leon (Hiszania), Katalonia (Hiszpania), Kazachstan, Kirgistan, Kolumbia, Kostaryka, Litwa, Łotwa, Macedonia, Malezja, Meksyk, Mołdawia, Mongolia, Niemcy, Norwegia, Pakistan, Panama, Paragwaj, Peru, Polska, Portoryko, Portugalia, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Stany Zjednoczone, Szwajcaria, Szwecja, Tunezja, Ukraina, Wenezuela, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.
Turniej w Piłkę Ręczną Dziewcząt o „Puchar Wójta Gminy Gaworzyce”

Dnia 13.05.17 r. w sali gimnastycznej ZE w Gaworzycach odbył się Turniej w piłkę ręczną dziewcząt o Puchar Wójta Gminy Gaworzyce.
Na zaproszenie na turniej pozytywnie odpowiedziały drużyny Gimnazjum z Chocianowa, Gimnazjum nr 5 z Głogowa, oraz Gimnazjum z Gaworzyc.
Uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy Gaworzyce -Jacek Szwagrzyk. Życzył wszystkim drużynom zwycięstwa w duchu zasad fair- play oraz czerpania jak najwięcej radości z możliwości grania w piłkę ręczną.
Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”.Wyniki meczów:

Gim. nr 5 Głogów - Gim. Gaworzyce 2:20
Gim. Chocianów - Gim. nr 5 Głogów 19:4
Gim. Gaworzyce - Gim. Chocianów 16:7

Wyniki końcowe:

I miejsce Gimnazjum z Gaworzyc (6 pkt.)
II miejsce Gimnazjum z Chocianowa (3 pkt.)
III miejsce Gimnazjum nr. 5 z Głogowa (0 pkt.)

Najlepszą zawodniczką turnieju została Klaudia Wieruszewska z Gim. z Chocianowa, a najlepszą bramkarką Agata Barańska z Gimnazjum z Gaworzyc. Nagrodzone dziewczęta otrzymały statuetki i dyplomy.
Wszystkie drużyny otrzymały puchary i dyplomy z rąk Wójta Gminy Jacka Szwagrzyka a opiekunowie upominki.
Turniejowi od początku towarzyszyła doskonała atmosfera stworzona przez same uczestniczki, które po raz kolejny mogły rywalizować między sobą. Było widać, że gra daje im dużo satysfakcji i radości. Na boisku nie brakowało ciekawych akcji oraz zaciętej walki o każdą piłkę.
Organizatorem turnieju był Zespół Edukacyjny w Gaworzycach oraz Gmina Gaworzyce.
FINAŁ PODSTREFY LEGNICKIEJ W MINI PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
FINAŁ PODSTREFY LEGNICKIEJ W MINI PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Dnia 27.04.2017r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Lubinie odbył się Finał Podstrefy Legnickiej w Mini Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych. W turnieju wzięły udział cztery drużyny, które zwyciężyły wcześniej w Mistrzostwach Powiatowych, tj. mistrz powiatu głogowskiego - SP Przedmoście, mistrz powiatu lubińskiego - SP 10 Lubin, mistrz powiatu polkowickiego - SP Gaworzyce i mistrz powiatu górowskiego - SP 1 Góra.
Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym".
Chłopcy z naszej drużyny podczas turnieju wyróżniali się na tle innych bardzo dobrą grą, zarówno w obronie, jak i w ataku, zgraniem drużyny, umiejętnością “czytania gry”, walecznością, zaangażowaniem i postawą “fair play” na boisku, a także poza nim.
Wyniki meczów rozegranych przez reprezentację SP Gaworzyce:
SP Gaworzyce - SP 1 Góra 3:0
SP Przedmoście - SP Gaworzyce 2:8
SP 10 Lubin - SP Gaworzyce 2:6
Klasyfikacja końcowa turnieju:
I miejsce SP Gaworzyce
II miejsce SP 1 Góra
III miejsce SP 10 Lubin
IV miejsce SP Przedmoście
Chłopcy zdobyli tytuł Mistrzów Podstrefy Legnickiej w Mini Piłce Nożnej i uzyskali tym samym awans do dalszego etapu rozgrywek, tj. Finału Strefy Legnickiej, który odbędzie się 16 maja 2017r. w Legnicy.


Reprezentacja SP w Gaworzycach grała w składzie: Eryk Pieczarka, Oskar Burda, Martin Bereś, Bartek Łysiak, Oskar Samorek, Dawid Dębowy, Samuel Cejko, Bartek Raczkowski, Kuba Malatyński, Mateusz Makowski.
Opiekun: Beata Kęska.

MECZ TOWARZYSKI UNIHOKEJA W RAMACH PROMOCJI UNIHOKEJA I AKTYWNYCH FORM SPĘDZANIA WOLNEGO CZASU SP GAWORZYCE – SP 1 POLKOWICE
MECZ TOWARZYSKI UNIHOKEJA W RAMACH PROMOCJI UNIHOKEJA I AKTYWNYCH FORM SPĘDZANIA WOLNEGO CZASU
SP GAWORZYCE – SP 1 POLKOWICE

W środę 26 kwietnia 2017r. dziewczęta ze szkoły podstawowej rozegrały kolejny mecz towarzyski unihokeja, tym razem z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 1 w Polkowicach. Głównym celem spotkania była promocja unihokeja i aktywnych form spędzania wolnego czasu, a także rozwijanie zainteresowań oraz uzdolnień sportowych i integracja uczennic.
Mecz odbył się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Polkowicach. Rozegrano trzy tercje, trwające po 10 minut każda. Podczas całego meczu wyraźnie widać było dominację naszych zawodniczek na boisku. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem naszej drużyny, tj. 9:0 i był udanym rewanżem za przegraną z Finału Strefy Legnickiej, podczas którego nasze dziewczęta uległy 0:1 reprezentacji SP 1 Polkowice.
Na pochwałę i wyróżnienie za szczególne zaangażowanie w grze, wolę walki, współdziałanie w zespole oraz postawę „fair play” zasługują wszystkie dziewczęta, które zagrały w tym meczu. Zarówno, skutecznie grające w ataku: Hania Krause, Ala Woźniak, Kasia Olszewska, Oliwia Leszczak, Dominika Droszczak oraz Ala Kukułka, jak i bardzo dobrze spisujące się w obronie: Gabrysia Lazarek, Gosia Konon, Julka Gaik, Julka Kaczmarek, Julka Mały, Ania Skorus, Nikola Kwiatkowska i Marta Kukułka, a także nasze niezawodne bramkarki: Natalia Raczkowska i Natalia Wersocka.

Drużyna SP Gaworzyce grała w składzie: Hania Krause, Ala Woźniak, Kasia Olszewska, Natalia Raczkowska, Gabrysia Lazarek, Oliwia Leszczak, Dominika Droszczak, Gosia Konon, Julka Gaik, Natalia Wersocka, Marta Kukułka, Ala Kukułka, Julka Kaczmarek, Julka Mały, Ania Skorus, Nikola Kwiatkowska.
Wielka Liga Czytelników
Zaczytani uczniowie Szkoły Podstawowej w Gaworzycach „Wielka Liga Czytelników”– półfinał!!!

"Najlepszą rzeczą jaką rodzice mogą zrobić dla szczęścia i przyszłości swego dziecka, jest codzienne głośne czytanie mu dla przyjemności i radykalne ograniczenie telewizji"
I. Koźmińska, E. Olszewska "Wychowanie przez czytanie"


W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie naszej szkoły podstawowej przystąpili do ogólnopolskiego konkursu Wielka Liga Czytelników. Dzielnie czytali i wytrwale rozwiązywali testy. Uczniowie klas I-III (Hanna Rządzińska, Michał Błauciak, Kacper Heleniak) oraz klas IV-VI (Monika Milewska, Julia Mały, Katarzyna Olszewska) wzięli udział w półfinale Ogólnopolskiego Konkursu „ Wielka Liga Czytelników”, który odbył się 21 kwietnia 2017r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Serbach.(br)
Konkurs ten zgromadził wielką rzeszę pasjonatów czytania i miłośników literatury. W całej Polsce. W tym dniu około 2000 uczniów pisało test półfinałowy ze znajomości następujących książek: klasy I-III B. Ostrowska „Bohaterski Miś”, klasy IV-VI A. Szklarski „Tomek na Czarnym Lądzie”.
Jest nam miło poinformować, że drużyna I-III znalazła się w pierwszej dziesiątce w województwie. Serdecznie gratulujemy wytrwałości, zaangażowania i rozwijania pasji czytelniczej!!!Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.
Koordynator konkursu czytelniczego „Wielka Liga Czytelników”- Agnieszka Samul
TABLET KREATYWNY ZESTAW PLASTYCZNY
Tablet i kreatywny zestaw plastyczny od MegaMisji!!!

Po raz kolejny dzieci ze świetlicy biorące udział w programie edukacyjnym MegaMisja otrzymały nagrody. Tym razem jest to kolejny, drugi już tablet oraz kreatywny zestaw plastyczny. Wszyscy uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej są bardzo zadowoleni z prezentu. Pozostając w żargonie bliźniaków MegaMisji, megafanastycznie się cieszymy i podejmujemy ostatnie już zadania.
KONSULTACJE
KONSULTACJE DLA RODZICÓW

17 MAJA 2017 r. w środę o godzinie 15.00 odbędą się KONSULTACJE dla rodziców uczniów zagrożonych oceną niedostateczną.
ZMIANA W DOWOZACH SZKOLNYCH
OD 8 MAJA ZMIANA W DOWOZACH SZKOLNYCH

PRZYWOZY DO SZKOŁY PKS 1

7.25 GOSTYŃ
7.30 DALKÓW
7.33 KURÓW WIELKI
7.35 WITANOWICE
7.45 SZKOŁA

7.52 KŁOBUCZYN (pos.153 n/ż)
7.53 KŁOBUCZYN (świetlica/Kościół)
8.00 SZKOŁA

PRZYWOZY DO SZKOŁY PKS 2

7.06 NOWY DWÓR
7.09 NOWA JABŁONA
7.16 SZKOŁA

7.27 ŚREM
7.29 GRABIK
7.32 KORYTÓW
7.35 KORYTÓW skrz.
7.40 KOŹLICE
7.45 SZKOŁA


ODWOZY SZKOLNE

KURS I PKS 1

12.45 KOŹLICE, KŁOBUCZYN

13.05 KORYTÓW, GRABIK, ŚREM, WITANOWICE, GOSTYŃ, DALKÓW, KURÓW WIELKI

KURS I PKS 2

12.45 DZIKÓW, NOWA JABŁONA, NOWY DWÓR, ZIMNA BRZEŹNICA, MIESZKÓW


KURS II PKS 1

13.45 KOŹLICE, KŁOBUCZYN, KORYTÓW, GRABIK, ŚREM, WITANOWICE, DALKÓW, KURÓW WIELKI, GOSTYŃ

KURS II PKS 2

13.45 DZIKÓW, NOWA JABŁONA, NOWY DWÓR, ZIMNA BRZEŹNICA, MIESZKÓWKURS III PKS 1

14.45 KOŹLICE, KŁOBUCZYN, KORYTÓW, GRABIK, ŚREM, WITANOWICE, DALKÓW, KURÓW WIELKI, GOSTYŃ

KURS III PKS 2

14.45DZIKÓW, NOWA JABŁONA, NOWY DWÓR, ZIMNA BRZEŹNICA, MIESZKÓW
Finał Wojewódzki Wiosennych Biegów Przełajowych w ramach XVIII Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi i Miast
Finał Wojewódzki Wiosennych Biegów Przełajowych w ramach XVIII Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi i Miast

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gaworzycach wywalczyli złoto i brąz w biegu na 800 m chłopców podczas Finału Wojewódzkiego Wiosennych Biegów Przełajowych.

Oskar Burda najlepszy, a Dawid Dębowy na trzecim miejscu podium w Finale Wojewódzkim Wiosennych Biegów Przełajowych w ramach XVIII Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi i Miast w biegu na dystansie 800 m.
25 kwietnia 2017r. w Bystrzycy Oławskiej odbył się Finał Wojewódzki Wiosennych Biegów Przełajowych w ramach XVIII Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi i Miast.
Organizatorami zawodów byli: Dolnośląskie Zrzeszenie LZS we Wrocławiu, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Oławie, Miejsko – Gminne Zrzeszenie LZS w Oławie, ULKS Młodzik Bystrzyca.

W zawodach wystartowało 398 zawodników i zawodniczek z 9 powiatów: lubińskiego, polkowickiego, legnickiego, średzkiego, oławskiego, lwóweckiego, kłodzkiego, świdnickiego i trzebnickiego.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gaworzycach startowali w biegach na dystansach 400 i 800 m dziewcząt i chłopców, w dwóch kategoriach wiekowych.


W kategorii wiekowej rocznika 2005 - 2004 w biegu na dystansie 800m chłopców na 53 startujących:

I miejsce Oskar Burda z kl. VIa
III miejsce Dawid Dębowy z kl. VIa
XII miejsce Samuel Cejko z kl.VIb
XVII miejsce Oskar Samorek z kl. Vb
XIX miejsce Eryk Pieczarka z kl. VIa

W kategorii wiekowej rocznika 2007-2006 w biegu na dystansie 400m chłopców na 55 startujących:

XI miejsce Przemek Tołoczko z kl. IVb
XII miejsce Paweł Wdowiak z kl. IVa
XXVII miejsce Michał Skrok z kl. IVb


W kategorii wiekowej rocznika 2007-2006 w biegu na dystansie 400m dziewcząt na 43 startujące:

XXII miejsce Klaudia Białka z kl. IVa
XXV miejsce Monika Milewska z kl. IVa

W kategorii wiekowej rocznika 2005 – 2004 w biegu na dystansie 800m dziewcząt na 46 startujące:

XIX miejsce Katarzyna Olszewska z kl. Vb
Opiekun: Beata Kęska.
Strona 1 z 38 1 2 3 4 > >>
GALERIA
Albumy
OSIĄGNIĘCIA
Zawody Sportowe
Osiągnięcia Uczniów
DOKUMENTACJA
Uroczystości szkolne
Programy
Dokumenty
Procedury postępowania
1% Dla Mojej Szkoły
BANERY

Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie 'Przyjazna Szkoła', www.ps.org.plBIP

Nasza szkoła uczestniczy w akcji Pola Nadziei Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci

Dziennik elektroniczny dla SP


Platforma Fronter


Dziennik elektroniczny dla GP


RZECZNIK PRAW DZIECKA


RZECZNIK PRAW DZIECKA


Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Polkowicach


GMINA GAWORZYCE

Powiat Polkowicki

Związek Gmin Zagłębia Miedziowego

KURATORIUM OŚWIATY WROCŁAW

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Kolorowe boiska

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.