Get the Flash Player to see this rotator.
SZKOŁA

Aktualności
Szkoła Podstawowa
Gimnazjum Publiczne
Baza Dydaktyczna
Dyrekcja
Kadra
Pedagog
Biblioteka
Świetlica
Administracja
Kontakt
UCZNIOWIE
Kalendarz
Kl. III GP
Patron roku 2016
Dowozy Uczniów
Dzwonki
SU
Działalność SU
Klasy
Wym. Eduk. SP
Wym. Eduk. GP
Rzecznik Praw
Kodeks Etyczny
Podręczniki SP
Podręczniki GP
RODZICE
Rada Rodziców
Informacje
PLAN LEKCJI
Plan Lekcji
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Koła
Zajęcia Dodatkowe
Akcje Wolontariatu
Gazetka Szkolna
Projekty
BEZPIECZNE WAKACJE
Szanowni Rodzice!


Bezpieczeństwo Waszych dzieci w czasie wakacji jest bardzo ważne.
Ministerstwo Edukacji Narodowej na stronie internetowej zamieściło informacje, które będą bardzo przydatne.
Na stronie: www.wypoczynek.men.gov.pl. znajdują się w niej wszystkie informacje o obozach, koloniach i innych rodzajach wypoczynku.
Rodzice muszą być pewni, że miejsce pobytu ich dziecka jest bezpieczne, a także nadzorowane przez służby publiczne.
Dodatkowo na stronie internetowej wypoczynek.men.gov.pl można znaleźć poradnik bezpiecznego wypoczynku. Również w serwisie bezpiecznyautobus.gov.pl wpisując numer rejestracyjny pojazdu otrzymają Państwo bezpłatną informację, czy autokar, który zawiezie dziecko na wakacje ma aktualne badania techniczne i polisę ubezpieczeniową.
Przydatną wiedzę o zagrożeniach dotyczących substancji psychoaktywnych można znaleźć na stronach internetowych: Wydziału Wychowania i Profilaktyki Ośrodka Rozwoju Edukacjiwww.ore.edu.pl, Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii www.kbpn.gov.pl; www.dopalaczeinfo.pl oraz poradni internetowej: www.narkomania.org.pl .Dostępny jest również Ogólnopolski Antynarkotykowy Telefon Zaufania działający pod numerem 801 199 990, a także Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 12 12 12. Dodatkowo na stronie Ministerstwa Sportu i Turystyki www.msit.gov.pl można znaleźć informator o zasadach bezpieczeństwa nad wodą „Bezpieczna woda”. Dobrze zapisać lub zapamiętać również numery alarmowe: WOPR – 600 100 100 i górskie numery ratunkowe
985 lub 601 100 300.

Warto pamiętać także o:
- odwiedzeniu strony Ministerstwa Spraw Zagranicznych „Polak za granicą” www.polakzagranica.msz.gov.pl,
- bezpłatnej aplikacji Polak – niezbędniku w podróży, gdzie są m.in. aktualne ostrzeżenia dla podróżujących publikowane przez MSZ. Aplikacja jest dostępna za darmo na stronie:www.msz.gov.pl/pl/ipolak,
- rejestracji wyjazdu za granicę za pośrednictwem bezpłatnego serwisu „Odyseusz”, www.odyseusz.msz.gov.pl.
Dzięki rejestracji służby konsularne będą wiedziały o pobycie na terenie danego państwa i w razie konieczności mogą udzielić- skutecznej pomocy,
WYNIKI TESTÓW GIMNAZJALNYCH
Nasi trzecioklasiści znakomicie poradzili sobie z egzaminem gimnazjalnym.

Znamy już wyniki egzaminów gimnazjalnych. Nasi gimnazjaliści zdali egzamin na piątkę.
Tegoroczne egzaminy są wyższe niż średnie wyniki w naszym powiecie i województwie dolnośląskim.
Spośród 35 uczniów zdających egzamin 7 uczniów osiągnęło wyniki powyżej 90%.

Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

Średnie wyniki egzaminu w naszej szkole przedstawiają się następująco: język polski -64,2%, historia i wos – 63,8%, matematyka 50,4%, przedmioty przyrodnicze 51,8%, język angielski poziom podstawowy – 51,1%, język niemiecki poziom podstawowy – 80,0%.
KOLONIA W PRZEMKOWIE
INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW WYJEŻDŻAJĄCYCH NA KOLONIĘ
DO DOMU WCZASÓW DZIECIĘCYCH W PRZEMKOWIE


Szanowni Państwo bardzo proszę zapoznać się z Planem kolonii w Przemkowie oraz
z Regulaminem Parku Linowego SOLPARK do którego dzieci pojadą w trakcie pobytu na kolonii.
W załączniku znajduje się również oświadczenie, na wyrażenie zgody korzystania przez dziecko z Parku Linowego. Zgodę można dostarczyć w dniu przywozu dziecka do Domu Wczasów Dziecięcych w Przemkowie.

PLAN KOLONII 2017OŚWIADCZENIE PARK LINOWYRegulamin Parku Linowego SolPark

Finał Dolnośląski Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Nożnej Chłopców
9 czerwca na stadionie RCS w Lubinie odbył się Finał Dolnośląski Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Nożnej Chłopców. W turnieju wzięły udział trzy drużyny, tj. mistrz strefy legnickiej - SP Gaworzyce, mistrz strefy jeleniogórskiej - SP 6 Jelenia Góra i mistrz strefy wałbrzyskiej – SP 7 Nowa Ruda. Niestety, na zawodach zabrakło mistrza strefy wrocławskiej – drużyny z SP 405 Wrocław, która dzień przed , z nieznanych powodów, zrezygnowała z udziału w finale. Podczas zawodów rozegrano mecze 2 x 12 minut systemem „każdy z każdym”.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce SP Gaworzyce
II miejsce SP 6 Jelenia Góra
III miejsce SP 7 Nowa Ruda
IV miejsce SP 405 Wrocław

Chłopcy z Gaworzyc zdobyli tytuł Mistrzów Dolnego Śląska w Mini Piłce Nożnej . Otrzymali złote medale, puchar oraz pamiątkowy dyplom.
Najlepszym zawodnikiem Finału Dolnośląskiego w Mini Piłce Nożnej Chłopców został Oskar Burda.

Reprezentacja SP Gaworzyce grała w składzie: Oskar Burda, Eryk Pieczarka, Oskar Samorek, Martin Bereś, Bartek Łysiak, Dawid Dębowy, Bartek Raczkowski, Samuel Cejko, Kuba Malatyński, Mateusz Makowski.
Opiekun: Beata Kęska.

UCZNIOWIE GIMNAZJUM W HUCIE MIEDZI GŁOGÓW
14 czerwca uczniowie klas II gimnazjum w ramach zajęć z zawodoznawstwa, uczestniczyli w wycieczce do HUTY MIEDZI GŁOGÓW. Wejście na teren huty zorganizował Pan Mariusz Lazarek, za co serdecznie dziękujemy.
Uczniowie dowiedzieli się, że Hutę Miedzi Głogów tworzą dwie linie technologiczne – HM Głogów I i HM Głogów II. Stosowane w nich odmienne technologie wytopu miedzi, dają taki sam produkt finalny – miedź elektrolitycznie rafinowaną w postaci katod o zawartości 99,99% Cu. Usłyszeli również, że w Wydziale Metali Szlachetnych głogowskiej huty wytwarzane są także: srebro o zawartości 99,99% Ag w postaci gąsek i granulatu, sztabki złota o zawartości powyżej 99,95% Au, a także koncentrat platynowo- palladowy.Produkty Huty Miedzi Głogów charakteryzują się bardzo wysoką jakością, gwarantowaną uznawanymi na całym świecie markami giełdowymi.
W HM Głogów powstały także wydziały zagospodarowujące metale i związki towarzyszące miedzi:
- Fabryka Kwasu Siarkowego utylizująca gazy konwertorowe na kwas siarkowy;
- Wydział Ołowiu przerabiający surowce ołowionośne na ołów surowy;
- Wydział Metali Towarzyszących z Oddziałami: Arsenianu Sodu, Szlamów Anodowych i Oczyszczania Elektrolitu.
Huta Miedzi Głogów posiada certyfikaty potwierdzające, że w zakresie produkcji srebra elektrolitycznego w postaci wlewków i granulatu oraz produkcji złota działa w oparciu o Zintegrowany System Zarządzania. Spełnia on kompleksowo wymagania norm.
Na spotkaniu uczniowie zostali zapoznani również z przepisami BHP (odzież ochronna, maski przeciwpyłowe, przeciwgazowe, obuwie ochronne),które obowiązują pracowników huty.
Mieli możliwość przymierzyć takie ubranie robocze i przekonać się o jego wygodzie.

DRUŻYNA UNIHOKEJA Z NASZEJ SZKOŁY NAJLEPSZA W FINALE DOLNOŚLĄSKIEJ LIGI PODSTAWÓWEK 2017
DRUŻYNA UNIHOKEJA ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GAWORZYCACH NAJLEPSZA W FINALE DOLNOŚLĄSKIEJ LIGI PODSTAWÓWEK 2017

2.06.2017r. w Szkole Podstawowej nr 47 we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląskiej Ligi Podstawówek w Unihokeju 2017.
W turnieju wzięło udział sześć najlepszych drużyn z województwa dolnośląskiego, tj. SP Chobienia, SP Gaworzyce, SP Piława Dolna, SP Krzeszów, SP 99 Wrocław i SP Dobroszyce. Powyższe drużyny wywalczyły wcześniej awans w turniejach eliminacyjnych. Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym" w grupach, których skład ustalono poprzez losowanie.
Reprezentacja SP Gaworzyce , grająca w grupie A, pokonała 4:1 SP 99 Wrocław oraz bardzo wysoko, bo aż 6:0 SP Krzeszów. Drużyna z Gaworzyc zdobyła komplet 6 punktów i z I miejsca w grupie A awansowała do fazy pucharowej.
W fazie pucharowej, w półfinale A, reprezentacja SP Gaworzyce pokonała 5:2 drużynę z Piławy Dolnej i przeszła do finału.
W meczu finałowym, po ciężkiej i zaciętej walce, unihokeiści z SP Gaworzyce, dzięki bramce strzelonej w ostatnich sekundach meczu przez Dawida Dębowego, pokonali 3:2 drużynę SP Chobienia. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że był to udany rewanż za przegraną w turnieju eliminacyjnym.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce SP Gaworzyce
II miejsce SP Chobienia
III miejsce SP Piława Dolna
IV miejsce SP Krzeszów
V miejsce SP Dobroszyce
VI miejsce SP 99 Wrocław

Reprezentacja SP Gaworzyce zdobyła tytuł Mistrzów Dolnośląskiej Ligi Podstawówek w Unihokeju 2017. Została nagrodzona pucharem, złotymi medalami oraz pamiątkowym dyplomem.

Nagrodę dla najlepszego bramkarza
Dolnośląskiej Ligi Podstawówek w Unihokeju 2017 otrzymała bramkarka z Gaworzyc - Natalia Raczkowska.
Tytuł MVP Dolnośląskiej Ligi Podstawówek w Unihokeju 2017 , tj. Najbardziej Wartościowego Gracza, przyznano również zawodnikowi z Gaworzyc, Dawidowi Dębowemu.
Najlepszym zawodnikiem Finału Dolnośląskiej Ligi Podstawówek w Unihokeju 2017 z drużyny SP Gaworzyce został Bartek Raczkowski.
Wyróżnieni zawodnicy, z rąk koordynatora ligi, otrzymali statuetki, listy gratulacyjne i nagrody rzeczowe.


Drużyna SP Gaworzyce grała w składzie: Dawid Dębowy,Natalia Raczkowska, Samuel Cejko, Eryk Pieczarka, Bartek Raczkowski, Oliwia Leszczak, Bartek Krzemiński, Kasia Olszewska, Kacper Gutkowski,Gabrysia Lazarek, Bartek Łysiak, Ala Woźniak, Kacper Urban, Hania Krause, Martin Bereś.
Drużynę trenuje Beata Kęska.

OGŁOSZENIE
OGŁOSZENIE

Informujemy, że w sekretariacie szkoły można odebrać wyniki badań przesiewowych słuchu uczniów, którzy uczestniczyli w programie pn. „Program badań przesiewowych słuchu u dzieci ze szkół podstawowych w gminach wiejskich”


W celu uniknięcia sytuacji, w której uczniowie będą otwierać koperty podczas pobytu w szkole i wymieniać informacjami o wynikach badań, prosimy Państwa o osobiste odebranie kopert.

Przekazanie wyniku przez dziecko, może nastąpić wyłącznie na pisemny wniosek rodzica.


Partnerami programu są: Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Rolników, Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących „Człowiek-Człowiekowi”.

KOLOROWE BOISKA
Wystartowała nowa edycja ogólnopolskiego konkursu "Kolorowe Boiska"
7 maja ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu "Kolorowe Boiska", z powodzeniem organizowanego przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka SA.

Konkurs "Kolorowe Boiska" to program skierowany do szkół podstawowych z miejscowości małych, mniejszych i tych zupełnie najmniejszych. Jego Ideą jest promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu przez najmłodszych oraz zapewnianie dzieciom warunków do prowadzenia aktywności fizycznej i uprawiania sportu. Podobnie jak w poprzednich edycjach patronat honorowy nad programem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Do konkursu mogą zgłosić się szkoły nieposiadające własnego boiska szkolnego lub posiadające taki obiekt w złym stanie technicznym. Ważne jednak, by były to szkoły w miejscowościach nie większych niż 20 tysięcy mieszkańców. W ciągu dziesięciu minionych lat Śnieżka ufundowała nowoczesną infrastrukturę i sprzęt sportowy, każdego dnia roku szkolnego służący tysiącom młodych ludzi w całej Polsce.
Zapraszamy do obejrzenia filmiku nagranego przez naszych uczniów "Setka kolorowych marzeń" na youtube https://www.youtube.com/embed/sOGSCcZYbKs"

Głosować na naszą szkołę można po zalogowaniu się na stronie www.koloroweboiska.pl
Zachęcamy do głosowania !!!
Strefowy Turniej Eliminacyjny Dolnośląskiej Ligi Podstawówek w Unihokeju
19.05.2017r. w Szkole Podstawowej w Chobieni odbył się Strefowy Turniej Eliminacyjny Dolnośląskiej Ligi Podstawówek w Unihokeju 2017.
W turnieju wzięły udział cztery drużyny ze strefy legnickiej. Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym".
Reprezentacja SP Gaworzyce, która odniosła wysokie zwycięstwa w dwóch meczach, uległa jedynie gospodarzom turnieju i ostatecznie zajęła II miejsce, uzyskując tym samym awans do turnieju finałowego Dolnośląskiej Ligi Podstawówek.

Drużyna SP Gaworzyce grała w składzie: Dawid Dębowy,Natalia Raczkowska, Oliwia Leszczak, Bartek Raczkowski,Bartek Krzemiński, Eryk Pieczarka, Samuel Cejko, Kasia Olszewska, Kacper Gutkowski,Gabrysia Lazarek, Ala Woźniak, Hania Krause, Kacper Urban,Martin Bereś, Bartek Łysiak.
Trener: Beata Kęska.
1 czerwca DZIEŃ DZIECKA
DZIEŃ DZIECKA I-III


DZIEŃ DZIECKA IV- VI

DZIEŃ GIMNAZJALISTY1 czerwca w Gimnazjum Publicznym odbył się Dzień Gimnazjalisty, który zakończył zmagania uczniów w walce o Puchar Przechodni Dyrektora

Na 1 lekcji odbył się szkolny turniej „Twoja twarz brzmi znajomo.” Do turnieju przystąpiły klasy: I b, IIIa, IIIb.
Klasy reprezentowały swoje umiejętności w utworach. Ib- Kaczuchy, IIIa- Barbie Girl i Minionki, IIIb- Jǒzin z Bažin i Shakaron Makaron. Wszyscy dobrze się bawili. Występy oceniało Jury w składzie: Elżbieta Cieniuch, Bronisława Golonka, Karolina Potoczna.
Punkty, które klasy zdobyły, zostały dodane do II tury zmagań gimnazjalistów o Puchar Przechodni. Punkty otrzymane za występy: I a 23 pkt, I b 26 pkt. III
a 51 pkt, III b 54 pkt.
Na drugiej lekcji uczniowie mieli spotkanie z wychowawcami na temat bezpiecznych i aktywnych form spędzania czasu wolnego.
Na 3 lekcji odbył się turniej szkolny „Kocham Cię Szkoło”.
Konkurencje i cały turniej przeprowadziła pani Ewa Piasecka wraz z uczniami. Odziały klas A i oddziały klas B walczyły ze sobą w 6 konkurencjach: wiedza ogólna, o co cho?, zagadki muzyczne, kalambury, kto pierwszy, urodziny. Oddziały klas A okazały się o 1 punkt lepsze i wygrały turniej.
Na 4 lekcji odbył się piknik klasowy oraz trwały przygotowania do biegu patrolowego.
Bieg patrolowy przygotowała pani Małgorzata Andruszkiewicz, a składał się z różnych konkurencji, m.in. pytania z matematyki, fizyki, historii, języka niemieckiego, układania puzzli na czas, konkurencje sportowe. Bieg opierał się przede wszystkim na poprawnym wykonaniu zadania w jak najkrótszym czasie.

1 czerwca był szczególny dla uczniów gimnazjum, ponieważ podsumowane zostały zmagania klas w II turze walki o Puchar Przechodni.
Puchar przechodni wygrała klasa III b uzyskując 168 pkt.
Oto tabela wyników:
III b - 168 pkt I m-ce
III a – 155 pkt II m-ce
I a – 108 pkt III m-ce
II b- 107 pkt IV m-ce
II a – 106 pkt V m-ce
I b - 101pkt VI m-ce

Dzień Gimnazjalisty upłynął przy zdrowej rywalizacji, słonecznej pogodzie, wspaniałych humorach i miłej atmosferze i słodkim poczęstunku. Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim, którzy włączyli się do przygotowania i przeprowadzenia Dnia Gimnazjalisty.
XIV GALA LAUREATÓW W POLKOWICACH
NASI UCZNIOWIE NA UROCZYSTEJ XIV GALI LAUREATÓW W POLKOWICACH!

Dnia 30 maja 2017r. uczennice klasy IV b Julia Mały i Otylia Markulak brały udział w XIV Gali Laureatów, która odbyła się w Zespole Szkół im. Zjednoczonej Europy w Polkowicach.
Gala Laureatów jest uroczystością wręczenia nagród laureatom powiatowych konkursów organizowanych przez Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Polkowicach. Nasze uczennice odebrały dyplom i nagrody książkowe za wyróżnienie w IX Powiatowym Konkursie Czytelniczym, które osobiście wręczyła Pani Dyrektor Ośrodka Metodycznego.
Do konkursy uczennice przygotowywała nauczycielka języka polskiego pani Marzena Kurek-Cywińska.
Podczas Gali Laureatów Pani Dyrektor Elżbieta Cieniuch otrzymała podziękowanie za wieloletnią współpracę z Ośrodkiem Metodycznym. Również nauczycielka języka niemieckiego Justyna Szymańska-Mały otrzymała podziękowanie za wieloletnią współpracę, udział i przygotowywanie uczniów gimnazjum do konkursu językowego Polkowicki Poliglota, w którym uczniowie gimnazjum co roku dostawali się do etapu finałowego. Gratulujemy!
Strona 4 z 42 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
GALERIA
Albumy
OSIĄGNIĘCIA
Zawody Sportowe
Osiągnięcia Uczniów
DOKUMENTACJA
Uroczystości szkolne
Programy
Dokumenty
Procedury postępowania
1% Dla Mojej Szkoły
BANERY

Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie 'Przyjazna Szkoła', www.ps.org.plBIP

Nasza szkoła uczestniczy w akcji Pola Nadziei Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci

Dziennik elektroniczny dla SP


Platforma Fronter


Nowa strona internetowa


RZECZNIK PRAW DZIECKA


RZECZNIK PRAW DZIECKA


Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Polkowicach


GMINA GAWORZYCE

Powiat Polkowicki

Związek Gmin Zagłębia Miedziowego

KURATORIUM OŚWIATY WROCŁAW

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Kolorowe boiska

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.