Finał Wojewódzki Jesiennych Biegów Przełajowych w ramach XVIII Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi i Miast
Dodane przez admin dnia Październik 23 2017 21:37:42

21 września na obiektach wokół szkoły podstawowej w Roztoce odbył się Jesienny Finał Dolnośląskich Biegów Przełajowych organizowanych w ramach XVIII Dolnośląskich Igrzysk LZS, Mieszkańców Wsi i Miast. Patronat Honorowy nad imprezą sprawował Marszałek Województwa Dolnośląskiego. W zawodach wystartowało łącznie 360 biegaczy z terenu całego Dolnego Śląska. Organizatorami finału byli: Dolnośląskie Zrzeszenie LZS we Wrocławiu, Urząd Marszałkowski Woj. Dolnośląskiego, Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Świdnicy, Gmina Dobromierz, GOKSiR Dobromierz, Szkoła Podstawowa w Roztoce, Ochotnicza Straż Pożarna w Roztoce.

Oskar Burda ze Szkoły Podstawowej w Gaworzycach w kategorii wiekowej rocznika 2004 w biegu na dystansie 1200m chłopców wywalczył srebrny medal i stanął na drugim miejscu podium. Otrzymał również statuetkę i pamiątkowy dyplom. W tej samej kategorii Eryk Pieczarka zajął XX miejsce.