FINAŁ STREFY LEGNICKIEJ IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT
Dodane przez admin dnia Październik 23 2017 21:44:18
FINAŁ STREFY LEGNICKIEJ IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT


17 października 2017r. w hali sportowej w Chocianowie odbył się Finał Strefy Legnickiej w Unihokeju Dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
W zawodach wzięło udział 5 drużyn, tj. SP Chobienia, III LO Lubin, SP Gaworzyce, Gimnazjum Salezjańskie w Lubinie oraz SP Chocianów.
Organizatorami zawodów byli: Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk” we Wrocławiu oraz SP Chocianów. Zawody zostały rozegrane systemem „ każdy z każdym ”.
Dziewczęta z Gaworzyc pokonały 2:0 drużynę z Chobieni, także 2:0 reprezentację Gimnazjum Salezjańskiego w Lubinie a w kolejnych dwóch meczach zremisowały 0:0, z SP Chocianów i III LO Lubin.
Dwa wygrane mecze i dwa remisy dały reprezentacji SP Gaworzyce 6 punktów oraz zwycięstwo w końcowej klasyfikacji turnieju przed drużyną z Chobieni, która również zgromadziła na swoim koncie taką samą liczbę punktów, jednakże w bezpośrednim meczu z reprezentacją SP Gaworzyce przegrała 0:2.
Dziewczęta z Gaworzyc zajęły I miejsce w zawodach, zdobywając tytuł Mistrzyń Strefy Legnickiej w unihokeju i uzyskując tym samym awans do Finału Dolnośląskiego. Otrzymały złote medale, puchar i pamiątkowy dyplom.
Reprezentacja SP Gaworzyce grała w składzie: Natalia Raczkowska, Ala Woźniak, Wiktoria Zienkiewicz, Julka Gaik, Gabrysia Lazarek, Patrycja Andrzejewska, Gosia Kwiatkowska, Daria Hajduk, Ala Wota.
Trener: Beata Kęska