Finał Dolnośląski Igrzysk Dzieci w Unihokeju Dziewcząt
Dodane przez admin dnia Listopad 08 2017 08:00:09
Finał Dolnośląski Igrzysk Dzieci w Unihokeju Dziewcząt

23 października 2017r. w hali Młodzieżowego Centrum Sportu we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląskich Igrzysk Dzieci w Unihokeju Dziewcząt.
W zawodach wzięło udział 8 najlepszych drużyn z Dolnego Śląska, tj. mistrzowie i wicemistrzowie stref: wrocławskiej, legnickiej, wałbrzyskiej i jeleniogórskiej.
Dziewczęta z SP Gaworzyce pokonały w meczach grupowych SP 63 Wrocław 4:0 i SP Ostroszowice 2:0 oraz zremisowały 1:1 z SP Krzeszów. Zdobyły tym samym 5 punktów, co dało I miejsce w grupie A i awans do dalszej fazy rozgrywek, czyli półfinałów. W półfinale reprezentacja SP Gaworzyce zremisowała 0:0 z drużyną z BISC Wrocław, tj. Brytyjską Szkołą Międzynarodową. Wynik meczu rozstrzygnęły dopiero rzuty karne, w których nasze dziewczęta przegrały 0:1. Przegrana w meczu półfinałowym pozbawiła naszą drużynę szansy walki o najwyższe miejsce na podium, które było w zasięgu ręki. Pozostało nam walczyć o brązowe medale i III miejsce na podium.
W meczu o III miejsce reprezentacja SP Gaworzyce bez problemów, zdecydowanie pokonała drużynę SP Piława Dolna 4 : 1. Dzięki temu zwycięstwu nasza drużyna znalazła się w gronie trzech najlepszych zespołów Dolnego Śląska.
Dziewczęta z SP Gaworzyce grały w składzie: Katarzyna Olszewska, Emilia Serewa, Oliwia Leszczak, Hanna Krause, Julia Mały, Dominika Droszczak, Wiktoria Pietrzak, Anna Skorus, Aleksandra Łysiak, Julia Kaczmarek, Nikola Kwiatkowska, Marcela Mikuła.
Trener: Beata Kęska