Get the Flash Player to see this rotator.
SZKOŁA

Aktualności
Szkoła Podstawowa
Gimnazjum Publiczne
Baza Dydaktyczna
Dyrekcja
Kadra
Pedagog
Biblioteka
Świetlica
Administracja
Kontakt
UCZNIOWIE
Kalendarz
Kl. III GP
Patron roku 2016
Dowozy Uczniów
Dzwonki
SU
Działalność SU
Klasy
Wym. Eduk. SP
Wym. Eduk. GP
Rzecznik Praw
Kodeks Etyczny
Podręczniki SP
Podręczniki GP
RODZICE
Rada Rodziców
Informacje
PLAN LEKCJI
Plan Lekcji
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Koła
Zajęcia Dodatkowe
Akcje Wolontariatu
Gazetka Szkolna
Projekty
Zawody sportowe
Osiągnięcia uczniów w zawodach sportowych w roku 2016/2017


Finał Wojewódzki Gimnazjady Młodzieży w Unihokeju Dziewcząt

26 października 2016r. w hali Młodzieżowego Centrum Sportu we Wrocławiu odbył się Finał Wojewódzki Gimnazjady Młodzieży w Unihokeju Dziewcząt.
W zawodach wzięło udział 8 najlepszych drużyn z Dolnego Śląska, które wcześniej wywalczyły awans do finału wojewódzkiego w eliminacjach strefowych.
W meczu o III miejsce reprezentacja Gimnazjum Gaworzyce pokonała drużynę Gimnazjum Marcinowice 2 : 0. Dzięki temu zwycięstwu nasze dziewczęta znalazły się w gronie trzech najlepszych zespołów Dolnego Śląska, tak samo, jak ich młodsi koledzy ze Szkoły Podstawowej.
Klasyfikacja końcowa Finału Wojewódzkiego Gimnazjady Młodzieży w Unihokeju Dziewcząt:
1 m Gimnazjum Łozina
2 m Gimnazjum Budziszów Wielki
3 m Gimnazjum Gaworzyce
4 m Gimnazjum Marcinowice 5 m Gimnazjum Krzeszów
6 m Gimnazjum nr 1 Kamienna Góra
7 m Gimnazjum Żarów
8 m Gimnazjum nr 13Wrocław
Reprezentacja Gimnazjum Gaworzyce grała w składzie: Kasia Rygiel, Klaudia Urbaniak, Marcela Matkowska, Anita Skorus, Ola Raczkowska, Klaudia Broszczak, Wiktoria Zienkiewicz i Daria Hajduk.

********************************************************************

Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Chłopców
25października 2016r. we Wrocławiu odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Chłopców.
W zawodach wzięło udział 8 najlepszych drużyn z Dolnego Śląska, tj. mistrzowie i wicemistrzowie stref: wrocławskiej, legnickiej, wałbrzyskiej i jeleniogórskiej.
Chłopcy z SP Gaworzyce pokonali w meczach grupowych SP BISC Wrocław 5:1, SP Mysłakowice 2:0 oraz SP Imbramowice 2:1.
W fazie grupowej nasi chłopcy zdobyli komplet 6 punktów i zajęli I miejsce w swojej grupie uzyskując tym samym awans do dalszej fazy rozgrywek, czyli półfinałów. W półfinale reprezentacja SP Gaworzyce, w ostatnich sekundach, straciła bramkę i niestety przegrała 1:2 z drużyną SP Chobienia. Przegrana w meczu półfinałowym pozbawiła naszych chłopców szansy walki o najwyższe miejsce na podium, do którego byli zdecydowanymi faworytami. Pozostało nam walczyć o brązowe medale i III miejsce na podium.
W meczu o III miejsce reprezentacja SP Gaworzyce pokonała drużynę SP Imbramowice 1 : 0. Dzięki temu zwycięstwu nasza drużyna znalazła się w gronie trzech najlepszych zespołów Dolnego Śląska.Reprezentacja SP Gaworzyce grała w składzie: Bartek Łysiak, Eryk Pieczarka, Bartek Raczkowski, Dawid Dębowy, Martin Bereś, Samuel Cejko, Michał Wypasek, Kacper Urban, Krzysiu Kurek, Bartek Krzemiński, Mateusz Skorus i Kuba Zagórniak.


*********************************************************************
18 października 2016r. w Chocianowie odbyły Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych Strefy Legnickiej w Unihokeju Chłopców. W zawodach wzięło udział 6 drużyn, tj. Gimnazjum w Chobieni, Gimnazjum w Budziszowie Wielkim, Gimnazjum nr 4 w Lubinie, Gimnazjum w Gaworzycach, Gimnazjum Salezjańskie w Lubinie oraz Gimnazjum w Chocianowie.
Reprezentacja Gimnazjum w Gaworzycach rozegrała mecze w grupie A z drużyną Gimnazjum w Budziszowie Wielkim wygrywając 4:0 oraz z Gimnazjum Salezjańskim w Lubinie, przegrywając 0:1. W fazie grupowej nasi chłopcy zajęli II miejsce w swojej grupie i uzyskali tym samym awans do dalszej fazy rozgrywek, czyli półfinałów.
W półfinale reprezentacja GP w Gaworzycach, w ostatnich sekundach, straciła bramkę i przegrała 0:1 z Gimnazjum w Chocianowie. Przegrana w meczu półfinałowym pozbawiła naszych chłopców szansy na awans do rozgrywek wojewódzkich. Pozostało nam walczyć o brązowe medale i III miejsce na podium.
W meczu o III miejsce chłopcy z GP w Gaworzycach pokonali zdecydowanie drużynę z Gimnazjum Salezjańskiego w Lubinie 3 : 0, rewanżując się tym samym za mecz z fazy grupowej.

Reprezentacja Gimnazjum w Gaworzycach grała w składzie: Amadeusz Szuba, Marcin Tkacz, Bartek Halla, Rafał Fortuna, Dawid Urbaniak, Filip Kraus, Piotrek Szambelan, Kacper Nicpoń i Stasiu Podgórni .

*********************************************************************


17 października 2016r. w hali sportowej Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie odbyły Mistrzostwa Strefy Legnickiej Szkół Gimnazjalnych w Unihokeju Dziewcząt.
W zawodach wzięło udział 7 drużyn, tj. Gimnazjum w Chobieni, Gimnazjum w Budziszowie Wielkim, Gimnazjum nr 5 w Lubinie, Gimnazjum nr 4 w Lubinie, Gimnazjum w Gaworzycach, Gimnazjum Salezjańskie w Lubinie oraz Gimnazjum w Chocianowie.
Organizatorami zawodów byli: Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk” we Wrocławiu oraz Gimnazjum w Chocianowie. Zawody zostały rozegrane systemem „ każdy z każdym ” w grupach.


Reprezentacja Gimnazjum w Gaworzycach grała w składzie: Klaudia Urbaniak, Kasia Rygiel, Marcela Matkowska, Anita Skorus, Ola Raczkowska, Ania Podgórni i Klaudia Broszczak. Dziewczęta z Gimnazjum w Gaworzycach zajęły II miejsce w Mistrzostwach Strefy Legnickiej, wywalczyły tytuł Wice Mistrzyń Strefy Legnickiej w Unihokeju i awansowały do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 26 października we Wrocławiu.
Kasia Rygiel, napastniczka drużyny Gimnazjum w Gaworzycach została najlepszą zawodniczką Mistrzostw Strefy Legnickiej w Unihokeju Dziewcząt.


*********************************************************************

Mistrzostwa Strefy Legnickiej Szkół Podstawowych w Unihokeju Dziewcząt
13 października 2016r. w Grębocicach odbyły się Mistrzostwa Strefy Legnickiej Szkół Podstawowych w Unihokeju Dziewcząt.
W zawodach wzięło udział siedem drużyn, tj. SP nr 1 Polkowice, SP nr 3 Głogów, SP nr 3 Polkowice, SP Chocianów, SP Chobienia, SP Grębocice i SP Gaworzyce. Zawody zostały zorganizowane przez Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk” we Wrocławiu i Szkołę Podstawową w Grębocicach.
Po raz pierwszy w zawodach wystartowała nowopowstała drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Gaworzycach, która została założona w połowie września bieżącego roku. Tak więc dziewczęta trenowały ze sobą zaledwie przez miesiąc, raz w tygodniu. Mimo tak krótkich przygotowań, nasza reprezentacja nie odstawała od innych poziomem umiejętności technicznych i taktycznych. Dziewczęta z meczu na mecz grały coraz lepiej. Zabrakło jedynie „ogrania” i doświadczenia. Tylko jedna bramka, którą straciła nasza reprezentacja w meczu z SP nr 1 Polkowice ( 0:1) zadecydowała o tym, że nasze dziewczynki nie wyszły do półfinałów.
W klasyfikacji końcowej drużyna SP Gaworzyce uplasowała się na 5 miejscu.


Reprezentacja naszej szkoły grała w składzie: Natalia Raczkowska (bramkarz), Ala Woźniak, Gabrysia Lazarek, Gosia Konon, Hania Krause, Dominika Droszczak, Ania Skorus, Kasia Olszewska, Oliwia Leszczak, Gosia Kwiatkowska, Nikola Kwiatkowska i Julka Kaczmarek.


************************************************************************************************
Mistrzostwa Strefy Legnickiej Szkół Podstawowych w Unihokeju Chłopców

12 października 2016r. w Grębocicach odbyły się Mistrzostwa Strefy Legnickiej Szkół Podstawowych w Unihokeju Chłopców. W zawodach wzięło udział 7 drużyn, tj. SP Chobienia, SP nr 3 Głogów, SP Gaworzyce, SP Chocianów, SP nr 1 Polkowice, SP nr 3 Polkowice i SP Grębocice .
Organizatorami zawodów byli: Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk” Wrocław oraz Szkoła Podstawowa w Grębocicach.
Mistrzostwa zostały rozegrane po raz pierwszy zgodnie z przepisami Międzynarodowej Federacji Unihokeja, tzn. na duże bramki. Zawody zostały rozegrane systemem „ każdy z każdym ” w grupach.
Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Gaworzycach pokonała w meczach grupowych ( w grupie I ) drużynę SP Chocianów 6:1 oraz gospodarzy turnieju, tj. SP Grębocice 3:2. W fazie grupowej nasi chłopcy zdobyli komplet 4 punktów i zajęli I miejsce w grupie I. Do półfinałów awansowali zwycięzcy grup i drużyny, które zajęły drugie miejsca w grupach. Drużyny te rozegrały mecze systemem „krzyżowym”.
W półfinale reprezentacja SP Gaworzyce pokonała pewnie chłopców z SP nr 3 Polkowice 7:3.
W meczu finałowym nasi chłopcy pokonali 4:2 reprezentację SP Chobienia.
Chłopcy z SP Gaworzyce zajęli I miejsce, wywalczyli tytuł Mistrzów Strefy Legnickiej w Unihokeju i awansowali do finału wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Chłopców, który odbędzie się 25 października we Wrocławiu.
Bartek Raczkowski, napastnik naszej drużyny, został najlepszym zawodnikiem turnieju i otrzymał nagrodę specjalną. Reprezentacja SP Gaworzyce grała w składzie: Bartek Łysiak ( bramkarz i kapitan drużyny ), Dawid Dębowy, Bartek Raczkowski, Samuel Cejko, Eryk Pieczarka, Martin Bereś, Michał Wypasek (bramkarz), Krzysiu Kurek, Bartek Krzemiński, Kacper Urban, Mateusz Pakuła i Mateusz Skorus.


************************************************************************************************
Finał Wojewódzki Jesiennych Biegów Przełajowych w ramach XVII Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi i Miast

W czwartek 22 września 2016r. w Roztoce (gmina Dobromierz) odbył się Finał Wojewódzki Jesiennych Biegów Przełajowych w ramach XVII Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi i Miast.
Organizatorami zawodów byli: Dolnośląskie Zrzeszenie LZS we Wrocławiu, Gmina Dobromierz, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Świdnicy oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dobromierzu.
W zawodach wystartowało 469 zawodników i zawodniczek z całego Dolnego Śląska. Biegi odbywały się w 14 kategoriach wiekowych.
Naszą szkołę reprezentowali: Oskar Burda, Samuel Cejko, Ala Woźniak, Oskar Samorek, Kasia Olszewska, Mateusz Makowski, Mateusz Białka, Maciek Balon, Paweł Błasiak, Klaudia Białka, Kornel Ambros, Paweł Wdowiak, Michał Joniec, Przemek Tołoczko i Michał Skrok.
Konkurencja na zawodach rangi wojewódzkiej była bardzo duża. Najwyższą lokatę wywalczył Oskar Burda , który bieg na 800 m ukończył na 5 pozycji i znalazł się w gronie 6 najlepszych zawodników Dolnego Śląska w biegach przełajowych na tym dystansie. Został nagrodzony statuetką i pamiątkowym dyplomem.

Najlepsze wyniki naszych uczniów
W biegu na dystansie 800 m chłopców rocznik 2004 - 2005 na 63 startujących:
V miejsce Oskar Burda z kl. VIa
XVIII miejsce Oskar Samorek z kl. Vb

W biegu na dystansie 400 m chłopców rocznik 2006 – 2007 na 52 startujących:
IX miejsce Maciej Balon z kl. IVa
XVII miejsce Paweł Błasiak z kl. IVa
XVIII miejsce Paweł Wdowiak z kl. IVa
XX miejsce Kornel Ambros z kl. IVa
W biegu na dystansie 400 m dziewcząt rocznik 2004 - 2005 na 56 startujących:
X miejsce Ala Woźniak z kl. VIb
W biegu na dystansie 400 m dziewcząt rocznik 2006 -2007 na 52 startujących:
XX miejsce Klaudia Białka z kl. IVa

Do zawodów uczniów przygotowała Beata Kęska.************************************************************************************************
Finał Strefowy Jesiennych Biegów Przełajowych w ramach XVII Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi i Miast


15 września 2016r. w Lubinie odbył się Finał Strefowy Jesiennych Biegów Przełajowych w ramach XVII Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi i Miast.
Organizatorami zawodów byli: Dolnośląskie Zrzeszenie LZS Wrocław, Urząd Miasta w Lubinie, Gmina Lubin, Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Lubinie oraz Gminne Zrzeszenie LZS w Lubinie.

Głównym celem zawodów była popularyzacja i utrwalanie nawyku biegania wśród mieszkańców wsi i miast oraz wyłonienie najlepszych zawodników do udziału w finale dolnośląskim.
W zawodach wystartowała bardzo liczna grupa dzieci i młodzieży z powiatów: lubińskiego, polkowickiego i górowskiego.

Zespół Edukacyjny w Gaworzycach reprezentowała trzynastoosobowa grupa uczniów.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gaworzycach wywalczyli czołowe miejsca w kategorii wiekowej rocznika 2007 – 2006 i rocznika 2005 - 2004.

W kategorii wiekowej rocznika 2007-2006 w biegu na dystansie 400m chłopców:

I miejsce Maciej Balon z kl. IVa
III miejsce Krzysztof Kurek z kl. Va
IV miejsce Kornel Ambros z kl. IVa
V miejsce Przemek Tołoczko z kl. IVb
VIII miejsce Michał Skrok z kl. IVb
IX miejsce Paweł Błasiak z kl. IVa
XI miejsce Paweł Wdowiak z kl. IVa
XVII miejsce Michał Joniec z kl. IVa


W kategorii wiekowej rocznika 2005 – 2004 w biegu na dystansie 600m dziewcząt:

XIII miejsce Katarzyna Olszewska z kl. Vb

W kategorii wiekowej rocznika 2005 - 2004 w biegu na dystansie 800m

II miejsce Oskar Burda z kl. VIa
V miejsce Samuel Cejko z kl. VIb
VIII miejsce Oskar Samorek z kl. Vb
XII miejsce Bartosz Raczkowski z kl. Va


Zawodnicy, którzy zdobyli miejsca od I do VI wywalczyli awans do finału wojewódzkiego Jesiennych biegów przełajowych, który odbędzie się 22 września 2016r. w Roztoce .

Do zawodów uczniów przygotowała Beata Kęska.Sztafetowe Biegi Przełajowe Szkół Podstawowych w Trzebnicach


16 września 2016r. odbyły się w Trzebnicach Sztafetowe Biegi Przełajowe Szkół Podstawowych. Zawody odbyły się pod patronatem Związku Gmin Zagłębia Miedziowego. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa w Trzebnicach. Dziesięcioosobowa reprezentacja naszej szkoły okazała się bezkonkurencyjna w biegu sztafetowym 10 x 1000m i zdobyła Mistrzostwo Związku Gmin Zagłębia Miedziowego.

Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce SP Gaworzyce
2 miejsce SP Chocianów
3 miejsce SP Radwanice
4 miejsce SP Przemków nr 1/SP Wysoka
5 miejsce SP Trzebnice

Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w składzie: Ala Woźniak, Natalia Raczkowska, Kasia Olszewska, Hania Krause, Oliwia Leszczak, Oskar Burda, Bartek Łysiak, Samuel Cejko, Eryk Pieczarka, Kuba Zagórniak.
Do zawodów drużynę przygotowała Beata Kęska.*********************************************************Osiągnięcia uczniów w zawodach sportowych w roku 2015/2016


*********************************************************Finał Strefowy Wiosennych Biegów Przełajowych w ramach XVII Dolnośląskich Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi i Miast


14 kwietnia 2016r. w Jakubowie odbył się Finał Strefowy Jesiennych Biegów Przełajowych w ramach XVII Dolnośląskich Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi i Miast. Organizatorami zawodów byli: Dolnośląskie Zrzeszenie LZS Wrocław, Samorządowe Centrum Edukacji w Radwanicach i UKS „Alternatywa” Radwanice.

Głównym celem zawodów była popularyzacja i utrwalanie nawyku biegania wśród mieszkańców wsi i miast oraz wyłonienie najlepszych zawodników do udziału w finale dolnośląskim. W zawodach startowali uczniowie szkół z Powiatów: górowskiego, głogowskiego, lubińskiego oraz polkowickiego.

W zawodach wystartowała liczna grupa dzieci i młodzieży ( ponad 100 uczestników ),w siedmiu kategoriach wiekowych. Zespół Edukacyjny w Gaworzycach reprezentowała ośmioosobowa grupa uczniów.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gaworzycach wywalczyli bardzo dobre miejsca w kategorii wiekowej rocznika 2006 – 2005 oraz 2003 - 2004.

W biegu na dystansie 400m chłopców:
II miejsce Bartek Raczkowski z kl. IVa
IV miejsce Oskar Samorek z kl. IVb
IX miejsce Krzysiu Kurek z kl. IVa


W biegu na dystansie 400m dziewcząt:
III miejsce Kasia Olszewska z kl. IVb
IV miejsce Hania Krause z kl. Va


W biegu na dystansie 800m chłopców:
II miejsce Oskar Burda z kl. Va
XVI miejsce Bartek Łysiak z kl. Va


W biegu na dystansie 600m dziewcząt:
XXI miejsce Natalia Raczkowska z kl. V

Zawodnicy, którzy zdobyli miejsca od I do VI wywalczyli awans do finału wojewódzkiego Wiosennych biegów przełajowych, który odbędzie się 21 kwietnia 2016r. w Kotli. Otrzymali oni pamiątkowe dyplomy. Ponadto uczniowie, którzy stanęli na podium zostali nagrodzeni dodatkowo medalami.

*********************************************************Wyjazd do Lubina na mecze w ramach Mistrzostw Europy w Badmintonie w kategorii wiekowej U-17

W czwartek, 17 marca 2016r. grupa 45 uczniów z Zespołu Edukacyjnego w Gaworzycach wraz z opiekunami, panią Małgorzatą Andruszkiewicz, Beatą Kęską i panem Waldemarem Wołczyńskim pojechała do Lubina, aby obejrzeć mecze rozgrywane w ramach Mistrzostw Europy Juniorów do lat 17 w Badmintonie. Właśnie w czwartek rozpoczęły się w Lubinie mistrzostwa, które są największą w tym roku imprezą badmintonową w Polsce. Przez 9 dni, tzn. od 17 do 25 marca 2016r. w hali RCS w Lubinie rywalizować będą reprezentanci 33 krajów europejskich, w tym nasza reprezentacja narodowa.
Uczniowie mieli okazję obejrzeć, po raz pierwszy „na żywo”, profesjonalną grę singli, debli oraz mikstów.
Wiele sportowych wrażeń i emocji dostarczyły kibicom z Gaworzyc mecze reprezentacji Polski z drużyną Cypru. Gmina Gaworzyce pokryła w pełni koszty wyjazdu do Lubina. Za co serdeczne podziękowania dla wójta, pana Jacka Szwagrzyka, składają uczestnicy wycieczki wraz z opiekunami.

*********************************************************27 lutego 2016r. w hali sportowej Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Polkowickiego w Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Gimnazjalnych.
W zawodach wzięło udział 5 drużyn, tj. Gimnazjum Radwanice, Gimnazjum nr 2 Polkowice, Gimnazjum Przemków , Gimnazjum Gaworzyce oraz Gimnazjum Chocianów. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”.
Chłopcy z Gimnazjum w Gaworzycach pokonali reprezentację Gimnazjum nr 2 w Polkowicach 6:5 oraz drużynę z Gimnazjum w Radwanicach 9:4, zremisowali 3:3 z drużyną z Gimnazjum w Przemkowie i przegrali tylko jedną bramką 5:6 z gospodarzami i zwycięzcami zawodów, reprezentacją Gimnazjum w Chocianowie. Drużyna z Gaworzyc z dorobkiem 5 punktów, stanęła na drugim miejscu podium, zdobywając tym samym tytuł Wice Mistrza Powiatu Polkowickiego.

Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce Gimnazjum Chocianów
2 miejsce Gimnazjum Gaworzyce
3 miejsce Gimnazjum Przemków
4 miejsce Gimnazjum Radwanice
5 miejsce Gimnazjum nr 2 PolkowiceDrużyna Gimnazjum w Gaworzycach grała w składzie: Tomasz Motyl (kapitan),Rafał Fortuna (bramkarz), Marcin Kroczak, Jakub Ławniczak, Amadeusz Szuba, Dawid Urbaniak, Damian Mazurkiewicz, Wiktor Wilusz i Marcin Tkacz.
Drużynę przygotowała pani Małgorzata Andruszkiewicz.

*********************************************************20 lutego 2016r. w hali sportowej Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Polkowickiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych. W zawodach wzięło udział 6 drużyn. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym” w dwóch grupach.
Dziewczęta z Gimnazjum w Gaworzycach zagrały w grupie B pokonując reprezentację Gimnazjum nr 2 w Polkowicach 5:1 oraz drużynę z Gimnazjum w Radwanicach 3:2, dzięki bramce zdobytej w ostatniej minucie meczu przez Sarę Wypasek. Z kompletem punktów gimnazjalistki z Gaworzyc uplasowały się na 1 miejscu w grupie i zapewniły sobie awans do fazy finałowej.
W meczu finałowym reprezentacja Gimnazjum w Gaworzycach zagrała z drużyną gospodarzy, tj. Gimnazjum w Chocianowie, pokonując pewnie przeciwniczki 7:2.

Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce Gimnazjum Gaworzyce
2 miejsce Gimnazjum Chocianów
3 miejsce Gimnazjum Radwanice

Dziewczęta z Gimnazjum w Gaworzycach awansowały do dalszego etapu rozgrywek i będą reprezentowały Powiat Polkowicki w zawodach podstrefy legnickiej, które odbędą się 4 marca w Głogowie.

Drużyna Gimnazjum w Gaworzycach grała w składzie: Sara Wypasek (kapitan), Patrycja Różycka (bramkarz), Monika Gnach, Aleksandra Stefańska, Natalia Serewa, Aleksandra Raczkowska, Marcela Matkowska, Marta Łoza, Anita Skorus, Ania Podgórni i Maksymiliana Stopa.
Drużynę przygotowała pani Małgorzata Andruszkiewicz.*********************************************************17 lutego 2016r. odbył się w Gimnazjum nr 5 w Głogowie VIII Turniej Walentynkowy Piłki Ręcznej Dziewcząt. W zawodach wzięło udział 5 drużyn, tj. Gimnazjum Białołęka, Gimnazjum nr 4 Głogów, Gimnazjum Dwujęzyczne Głogów, Gimnazjum Gaworzyce oraz Gimnazjum nr 5 Głogów – gospodarz i organizator turnieju.
Uroczystego otwarcia turnieju dokonały panie Alina Baranowska, dyrektor Gimnazjum nr 5 oraz Bożena Kowalczykowska, Wiceprezydent Głogowa.
Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”.
Reprezentacja Gimnazjum Gaworzyce wygrała wszystkie mecze pokonując Gimnazjum nr 4 Głogów 10:2, Gimnazjum nr 5 Głogów 3:2, Gimnazjum Białołęka 4:3 oraz Gimnazjum Dwujęzyczne Głogów 11:1.

Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce Gimnazjum Gaworzyce
2 miejsce Gimnazjum nr 5 Głogów
3 miejsce Gimnazjum Białołęka
4 miejsce Gimnazjum nr 4 Głogów
5 miejsce Gimnazjum Dwujęzyczne Głogów

Drużyna dziewcząt z Gimnazjum w Gaworzycach grała w składzie: Sara Wypasek (kapitan), Patrycja Różycka (bramkarz), Monika Gnach, Marta Łoza, Natalia Serewa, Aleksandra Stefańska, Aleksandra Raczkowska, Marcela Matkowska, Anita Skorus i Anna Podgórni.

*********************************************************11 grudnia 2015r. drużyna ze szkoły Podstawowej w Gaworzycach wzięła udział w Dolnośląskim Turnieju Unihokeja Szkół Podstawowych pod hasłem „Unihokej uczy, bawi i wychowuje”, który rozegrany został w hali Zespołu Szkół w Chobieni.
Organizatorami turnieju był Polski Związek Unihokeja oraz Zespół Szkół w Chobieni. Turniej odbył się pod honorowym patronatem wójta Gminy Rudna. W turnieju wzięło udział 8 drużyn z całego województwa. Wśród faworytów wystąpili gospodarze turnieju oraz reprezentacja SP Gaworzyce.

W fazie grupowej reprezentacja SP w Gaworzycach pokonała 6:3 SP Kaczorów, 6:0 SP Ostroszowice, 4:2 SP nr 99 Wrocław i z kompletem 6 punktów, zajmując 1miejsce w grupie awansowała do półfinałów. W półfinale zmierzyła się z reprezentacją SP Piława Dolna, którą pokonała 2:1. W finale drużyna SP Gaworzyce zmierzyła się z gospodarzami turnieju, tj. reprezentacją SP w Chobieni, którą pokonała po zaciętym meczu 2:1. Unihokeiści z Gaworzyc wygrali wszystkie mecze i zostali zwycięzcami turnieju, stając na najwyższym, pierwszym miejscu podium.
Puchar, złote medale i nagrody zawodnicy z Gaworzyc otrzymali z rąk Wiceprezesa Polskiego Związku Unihokeja, pana Tomasza Wojciechowskiego, który obserwował zmagania młodych sportowców podczas meczu finałowego.

Ponadto Bartek Łysiak został najlepszym bramkarzem turnieju i otrzymał puchar, który wręczył mu bramkarz drużyny Floorball Wrocław, pan Maksymilian Wach.

Reprezentacja SP Gaworzyce grała w składzie: Karolina Gajda, Martin Bereś, Bartek Łysiak, Stasiu Podgórni, Piotrek Szambelan, Mateusz Żyśko, Eryk Pieczarka, Daria Wypych, Kasia Olszewska, Natalia Raczkowska, Dawid Dębowy, Bartek Raczkowski, Michał Wypasek, Kacper Urban i Bartek Krzemiński.

*********************************************************5 grudnia 2015r. w Zespole Edukacyjnym w Gaworzycach odbył się Turniej Unihokeja Szkół Podstawowych mikstów pod patronatem Związku Gmin Zagłębia Miedziowego.
Organizatorami zawodów byli: Klub Sportowy „Polkowice” w imieniu Związku Gmin Zagłębia Miedziowego i Zespół Edukacyjny w Gaworzycach. Uroczystego otwarcia turnieju dokonały pani Elżbieta Cieniuch, dyrektor Zespołu Edukacyjnego w Gaworzycach oraz pani Danuta Pawliszyn, przewodnicząca Rady Gminy.
W zawodach wzięło udział 5 drużyn, tzn. SP nr 1 Polkowice, SP Chocianów, SP Grębocice, SP Trzebnice oraz gospodarze turnieju, SP Gaworzyce.

Zespół Edukacyjny dbając o poziom turnieju przygotował boisko z profesjonalnymi bandami, które udało się wypożyczyć z RCS w Lubinie oraz wymiarowe bramki. Zawody rozegrane zostały systemem „ każdy z każdym ”. Reprezentacja SP Gaworzyce wygrała wszystkie mecze pokonując SP Grębocice 5 : 0, SP Chocianów 3 : 0, SP nr 1 Polkowice 3 : 0 oraz SP Trzebnice 4 : 2.

Klasyfikacja końcowa Turnieju Unihokeja Szkół Podstawowych pod patronatem Związku Gmin Zagłębia Miedziowego:
1 miejsce SP Gaworzyce
2 miejsce SP Grębocice
3 miejsce SP Chocianów
4 miejsce SP Trzebnice
5 miejsce SP nr 1 Polkowice

Zwycięska drużyna SP Gaworzyce grała w składzie: Bartek Łysiak, Martin Bereś, Stasiu Podgórni, Piotrek Szambelan, Karolina Gajda, Mateusz Żyśko, Dawid Dębowy, Kasia Olszewska i Natalia Raczkowska. Drużynę trenuje Beata Kęska.

Drużyny, które zajęły pierwsze trzy miejsca otrzymały puchary. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe, napoje i słodycze ufundowane także przez Związek Gmin Zagłębia Miedziowego, który ponadto sfinansował dowóz drużyn na powyższe zawody, pokrył koszty opieki medycznej oraz obsady sędziowskiej.

*********************************************************Osiągnięcia uczniów w zawodach sportowych w roku 2014/2015


Turniej Unihokeja w Chobieni


28 kwietnia 2015r. odbył się w Chobieni Turniej Unihokeja Szkół Gimnazjalnych. Organizatorem zawodów był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Chobieni i Uczniowski Klub Sportowy „Sparta’’ Chobienia.
Turniej rozegrany został w kategorii dziewcząt i chłopców, zgodnie z przepisami Międzynarodowej Federacji Unihokeja, tzn. na duże bramki. W zawodach wzięły udział drużyny chłopców i dziewcząt z Gimnazjum nr 2 w Głogowie, Gimnazjum w Gaworzycach, Gimnazjum Salezjańskiego w Lubinie i Gimnazjum w Chobieni. Zespoły rozegrały mecze systemem „każdy z każdym”.

Drużyna dziewcząt z Gimnazjum w Gaworzycach wygrała wszystkie mecze, pokonując zespół gospodarzy turnieju, czyli Gimnazjum w Chobieni 3:0, reprezentację Gimnazjum Salezjańskiego w Lubinie 3:1 oraz Gimnazjum nr 2 w Głogowie 7:0.

Klasyfikacja końcowa turnieju w kategorii dziewcząt:
I miejsce Gimnazjum Gaworzyce
II miejsce Gimnazjum Chobienia
III miejsce Gimnazjum Salezjańskie Lubin
IV miejsce Gimnazjum nr 2 Głogów

Zwycięska drużyna Gimnazjum w Gaworzycach grała w składzie: Sara Wypasek (bramkarka i jednocześnie kapitan drużyny ), Natalia Serewa, Katarzyna Rygiel, Klaudia Urbaniak, Patrycja Marek, Marcela Matkowska, Patrycja Różycka i Monika Gnach.

Drużyna chłopców z Gimnazjum w Gaworzycach uległa jedynie Gimnazjum w Chobieni, tj. gospodarzom turnieju 4:5, po bardzo wyrównanym i zaciętym meczu. W kolejnych dwóch meczach chłopcy pokonali gimnazjum nr 2 Głogów 4:1, a Gimnazjum Salezjańskie Lubin 4:0.

Klasyfikacja końcowa turnieju w kategorii chłopców:
I miejsce Gimnazjum Chobienia
II miejsce Gimnazjum Gaworzyce
III miejsce Gimnazjum nr 2 Głogów
IV miejsce Gimnazjum Salezjańskie Lubin

Drużyna chłopców Gimnazjum w Gaworzycach grała w składzie: Tomasz Raczkowski, Jakub Ławniczak, Tomasz Motyl (kapitan ), Amadeusz Szuba, Marcin Kroczak, Mateusz Rąpała (bramkarz), Kazimierz Hofmański (bramkarz), Krzysztof Pieniążek i Filip Łukowski.

*********************************************************


Finał Wojewódzki XVI Wiosennych Biegów Przełajowych w ramach Dolnośląskich Igrzysk LZS


24 kwietnia 2015r. w Lubinie odbył się Finał Wojewódzki Wiosennych Biegów Przełajowych w ramach XVI Dolnośląskich Igrzysk LZS. Organizatorami zawodów byli: Dolnośląskie Zrzeszenie LZS Wrocław, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Lubinie, Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie Sp. z o.o i MLKS ”Sokół” Lubin. Zawody poprzedzone były eliminacjami strefowymi.

W zawodach wystartowało ok. 500 uczestników, w siedmiu kategoriach wiekowych. Dwóch uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gaworzycach znalazło się w gronie sześciu najlepszych zawodników Finału Wojewódzkiego.
Oskar Burda, w kategorii rocznika 2004-2005, w biegu na dystansie 400m zajął VI miejsce.
Filip Kraus, w kategorii rocznika 2003-2002, w biegu na dystansie 600m, zajął również VI miejsce.
Chłopcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki.

*********************************************************


Finał Strefowy XVI Wiosennych Biegów Przełajowych w ramach Dolnośląskich Igrzysk LZS
15 kwietnia 2015r. w Dobromilu odbył się pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego Finał Strefowy Wiosennych Biegów Przełajowych w ramach XVI Dolnośląskich Igrzysk LZS. Organizatorami zawodów byli: Dolnośląskie Zrzeszenie LZS Wrocław, Gimnazjum w Radwanicach oraz UKS „Alternatywa” Radwanice.
W zawodach wzięło udział 215 zawodników z gminy Radwanice, Grębocice, Jerzmanowa, Gaworzyce, Lubin oraz miasta Lubin.

W biegu na 400 m dziewcząt, w kategorii wiekowej rocznika 2004 – 2005:
VI miejsce zajęła Hania Krause,
XIX miejsce Ala Wozniak,
XX miejsce Natalia Łukaszewska.

W biegu na 400 m chłopców, w kategorii wiekowej rocznika 2004 – 2005:
VIII miejsce Kuba Zagórniak,
XV miejsce Samuel Cejko.

W biegu na 600 m dziewcząt, rocznik 2002 – 2003
XVII miejsce Paulina Galus

W biegu na dystansie 800 m chłopców, rocznik 2002 – 2003
III miejsce Filip Kraus
V miejsce Mateusz Żyśko

*********************************************************


24 października 2014r. we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Gimnazjady Młodzieży w unihokeju dziewcząt. W zawodach wzięło udział 8 drużyn. Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk”we Wrocławiu.

Reprezentacja GP Gaworzyce grała w składzie: Natalia Serewa, Patrycja Różycka, Marta Łoza, Katarzyna Rygiel, Sara Wypasek, Monika Gnach, Patrycja Marek, Klaudia Urbaniak i Marcela Matkowska

IV miejsce
*********************************************************


22 października 2014r. w hali Młodzieżowego Centrum Sportu we Wrocławiu odbył się Finał Wojewódzki w Unihokeju Szkół Podstawowych, który rozegrany został w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, pod patronatem Szkolnego Związku Sportowego.
W finale wzięło udział 8 najlepszych drużyn z województwa dolnośląskiego. Organizatorem Finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeju był Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk” Wrocław.

Nasza drużyna w składzie: Michał Hoffman, Filip Kraus, Rafał Fortuna, Karolina Gajda, Milena Golonka, Kacper Nicpoń, Piotr Szambelan, Magdalena Chołoda i Alicja Wozniak zajęła

I miejsce
i otrzymała tytuł Mistrza Dolnego Śląska

Drużynę trenuje Beata Kęska.

*********************************************************


17października 2014r. w Gimnazjum w Chocianowie odbyły się Mistrzostwa Strefy Legnickiej w unihokeju dziewcząt. Zawody odbyły się w ramach Gimnazjady, pod patronatem Szkolnego Związku Sportowego. W Mistrzostwach Strefy Legnickiej wzięło udział 7drużyn.

Reprezentacja Gimnazjum w Gaworzycach zajęła
I miejsce

w Mistrzostwach Strefy Legnickiej w unihokeju dziewcząt szkół gimnazjalnych i awansowała do Finału wojewódzkiego Gimnazjady w Unihokeju, który odbędzie się 24 października we Wrocławiu.

Drużyna Gimnazjum w Gaworzycach grała w składzie: Natalia Serewa, Patrycja Różycka, Patrycja Marek, Monika Gnach, Marta Łoza, Katarzyna Rygiel, Sara Wypasek, Klaudia Urbaniak i Marcela Matkowska.
Drużynę trenuje Beata Kęska.

*********************************************************


16 października 2014r. w Grębocicach odbyły się Mistrzostwa Strefy Legnickiej w unihokeju szkół podstawowych. Zawody odbyły się w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, pod patronatem Szkolnego Związku Sportowego. W Mistrzostwach Strefy Legnickiej wzięło udział 5drużyn. Zawody zostały rozegrane systemem „ każdy z każdym ”. Za zwycięstwo drużyna otrzymywała 2 pkt., za remis 1 pkt., za przegraną 0 pkt.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Gaworzycach w meczach pokonała zdecydowanie SP Chobienia 4:1, SP Chocianów 2: 0, SP Grębocice 2:0 i SP 3 Głogów 4:1. Zdobyła tym samym komplet 8 punktów i wywalczyła

I miejsce

w Mistrzostwach Strefy Legnickiej w unihokeju szkół podstawowych i awansowała do Finału wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeju, który odbędzie się 22 października we Wrocławiu.
Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Gaworzycach grała w składzie: Michał Hoffman, Filip Kraus, Rafał Fortuna, Karolina Gajda, Milena Golonka, Kacper Nicpoń, Daria Hajduk, Wiktor Bereś i Wiktoria Zienkiewicz.
Drużynę trenuje Beata Kęska.

*********************************************************


Dnia 10.10.2014 roku w hali sportowej Gimnazjum w Chocianowie rozegrano Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych Strefy Legnickiej w Unihokeju Chłopców. W zawodach wzięło udział 6 drużyn.

Reprezentacja naszego gimnazjum rozegrała mecze systemem „każdy z każdym” w grupie B z drużyną Gimnazjum nr 2 Głogów, zwyciężając 4:0 oraz z Gimnazjum z Budziszowa Wielkiego, wygrywając 3:0. Tym samym nasi chłopcy zdobyli komplet 6 punktów i zajęli I miejsce w grupie B.
W półfinale nasza reprezentacja zmierzyła się z Gimnazjum w Chocianowie remisując 1:1. O zwycięstwie w półfinale zdecydowała dogrywka, w której nasi chłopcy ulegli, po zaciętej walce drużynie z Chocianowa 1:0.W związku z tym nasza drużyna rozegrała mecz o III miejsce z reprezentacją Gimnazjum z Budziszowa Wielkiego wygrywając 3:1.

Reprezentacja naszego gimnazjum grała w składzie: Kuba Ławniczak, Tomek Raczkowski, Tomek Motyl, Marcin Kroczak, Kaziu Hofmański, Konrad Piosik, Amadeusz Szuba i Filip Łukowski

zajęła III miejsce

Drużynę do zawodów przygotowała Beata Kęska

*********************************************************


GALERIA
Albumy
OSIĄGNIĘCIA
Zawody Sportowe
Osiągnięcia Uczniów
DOKUMENTACJA
Uroczystości szkolne
Programy
Dokumenty
Procedury postępowania
1% Dla Mojej Szkoły
BANERY

Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie 'Przyjazna Szkoła', www.ps.org.plBIP

Nasza szkoła uczestniczy w akcji Pola Nadziei Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci

Dziennik elektroniczny dla SP


Platforma Fronter


Nowa strona internetowa


RZECZNIK PRAW DZIECKA


RZECZNIK PRAW DZIECKA


Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Polkowicach


GMINA GAWORZYCE

Powiat Polkowicki

Związek Gmin Zagłębia Miedziowego

KURATORIUM OŚWIATY WROCŁAW

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Kolorowe boiska

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.