Get the Flash Player to see this rotator.
SZKOŁA

Aktualności
Szkoła Podstawowa
Gimnazjum Publiczne
Baza Dydaktyczna
Dyrekcja
Kadra
Pedagog
Biblioteka
Świetlica
Administracja
Kontakt
UCZNIOWIE
Kalendarz
Kl. III GP
Patron roku 2016
Dowozy Uczniów
Dzwonki
SU
Działalność SU
Klasy
Wym. Eduk. SP
Wym. Eduk. GP
Rzecznik Praw
Kodeks Etyczny
Podręczniki SP
Podręczniki GP
RODZICE
Rada Rodziców
Informacje
PLAN LEKCJI
Plan Lekcji
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Koła
Zajęcia Dodatkowe
Akcje Wolontariatu
Gazetka Szkolna
Projekty
Programy
„Owoce w szkole”


Nasza szkoła już kolejny raz uczestniczy w programie „Owoce w szkole”, który administruje Agencja Rynku Rolnego, a współfinansuje Unia Europejska. Głównym założeniem programu jest trwały wzrost konsumpcji warzyw i owoców wśród grupy docelowej, którą stanowią uczniowie klas I-III szkoły podstawowej.

W ramach akcji „Owoce w szkole”, dzieciom trzy razy w tygodniu udostępniane są następujące produkty: jabłka, gruszki, truskawki, marchew, rzodkiewka, papryka słodka oraz soki owocowe, warzywne, owocowo-warzywne. Wymienione owoce przygotowane są do bezpośredniego spożycia i nie zawierają dodatkowego tłuszczu, soli, cukru oraz substancji słodzących. Każda porcja składa się z jednego produktu z kategorii owoce oraz z jednego produktu z kategorii warzywa.


--------------------------------------------------------------------------------------


„Klub Bezpiecznego Puchatka”


„Klub Bezpiecznego Puchatka” jest programem edukacyjnym, który wpisuje się w szczytną inicjatywę poprawiania bezpieczeństwa najmłodszych uczniów klas szkoły podstawowej. Program przygotowywany jest przez firmę Maspex oraz markę Puchatek wraz z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji i nauczycielami. Patronat honorowy sprawuje Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty.

Program obejmuje następujące zagadnienia:

1. Bezpieczeństwo na drodze – poruszanie się po drodze, przechodzenie przez jezdnię bez sygnalizacji i z sygnalizacją świetlną, dziecko jako pasażer, bezpeczna jazda na rowerze.

2. Bezpieczeństwo w szkole – w klasie podczas zajęć, na przerwie, relacje z rówieśnikami.

3. Bezpieczeństwo w domu – zachowanie dziecka podczas nieobecności rodziców, niebezpieczne sytuacje, dziecko w sieci, na podwórku.

4. Bezpieczny odpoczynek – bezpieczne ferie zimowe, bezpieczne wakacje: bezpiecznie na kolonii i wycieczce, nad wodą, na słońcu.

--------------------------------------------------------------------------------------


"Doskonałe mleko"


Ideą Programu "Doskonałe Mleko" jest, aby co dzień każdy uczeń miał szanse na kartonik świeżego pożywnego mleka w swojej szkole. Stało się to realne dzięki temu, że od września 2004 roku mleko spożywane w placówkach oświatowych dotowane jest przez Unię Europejską, a odpłatność za takie mleko stanowi tylko pokrycie minimalnych kosztów. Każde dziecko objęte Programem Doskonałe Mleko w Szkole ma możliwość codziennego wypicia w szkole 0,25 l mleka świeżego (pasteryzowanego) o najwyższej jakości. Dostarczane jest ono w higienicznie zamkniętych kartonikach, jednorazowego użytku. Mleko jest pite przez dzieci w grupie, na „dużych” przerwach 3 razy w tygodniu.

--------------------------------------------------------------------------------------


"Bezpiecznie, przyjaźnie, zdrowo"

Jednym z najbardziej widocznych zjawisk dokonujących się wśród dzieci i młodzieży w ostatnich latach jest wzrost zachowań agresywnych i spadek poczucia bezpieczeństwa. Celem naszego projektu jest zminimalizowanie przyczyn zachowań niewłaściwych oraz wskazanie uczniom alternatywnych zachowań w sytuacjach zagrożeń. Projekt ma pokazać uczniom niebezpieczeństwa wynikające z zachowań agresywnych, nauczyć ich jak zapobiegać wszelkim przejawom agresji i właściwie na nie reagować. Mamy nadzieję wyrabiać w uczniach nawyki systematyczności, szczególnie w przypadku odrabiania zadań domowych oraz przygotowywania się do kolejnych zajęć. Promowanie zdrowego trybu życia ( odpowiednie nawyki żywieniowe, higiena, odpowiedni strój ) mają przygotować uczniów do dokonywania właściwych wyborów w przyszłości. Zagospodarowanie czasu wolnego powinno wpłynąć na zminimalizowanie zachowań niewłaściwych i niebezpiecznych dla ucznia. Powinno przyczynić się także do właściwej gospodarki czasem wolnym i wyrabianiu poczucia obowiązku.

--------------------------------------------------------------------------------------Nasza szkoła bierze udział w II Ogólnopolskim Konkursie dla szkół.

BEZPIECZNA SZKOŁA - BEZPIECZNY UCZEŃ
Hasłem konkursu jest: Prawo, Przyjaźń, Tolerancja

Konkurs przeprowadzany jest w okresie od 5 listopada 2012 r. do 31 maja 2013 r.
Jeżeli uda nam się wykonać wszystkie zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymamy tytuł Bezpiecznej Szkoły i dyplom honorowy.
Celem konkursu jest spopularyzowanie wśród uczniów w całej Polsce podstawowych zasad funkcjonowania państwa prawnego i społeczeństwa obywatelskiego, w tym norm współżycia, poszanowania praw jednostki w tym ucznia-obywatela, przeciwdziałania patologiom, tolerancji wobec ludzi o odmiennej kulturze, rasie, obyczajach, solidaryzmu społecznego. Równocześnie konkurs ma służyć podniesieniu poziomu bezpieczeństwa szkół i uczniów.
GALERIA
Albumy
OSIĄGNIĘCIA
Zawody Sportowe
Osiągnięcia Uczniów
DOKUMENTACJA
Uroczystości szkolne
Programy
Dokumenty
Procedury postępowania
1% Dla Mojej Szkoły
BANERY

Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie 'Przyjazna Szkoła', www.ps.org.plBIP

Nasza szkoła uczestniczy w akcji Pola Nadziei Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci

Dziennik elektroniczny dla SP


Platforma Fronter


Nowa strona internetowa


RZECZNIK PRAW DZIECKA


RZECZNIK PRAW DZIECKA


Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Polkowicach


GMINA GAWORZYCE

Powiat Polkowicki

Związek Gmin Zagłębia Miedziowego

KURATORIUM OŚWIATY WROCŁAW

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Kolorowe boiska

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.